Naše zařízení

Hospitalizace jako v hotelu

Na nemocničním lůžku v naší nemocnici se pacienti cítí téměř jako v hotelovém pokoji, naše pokoje jsou skutečně nadstandardně vybavené, většina z nich nabízí i příjemný výhled na plzeňské okolí z okna nebo balkonu.  

Nová moderní a pohodlná lůžka

Pokoje byly v nedávné době vybaveny novými, modernějšími postelemi, než na které byli pacienti dosud zvyklí. Na nemocničních odděleních jsou pacientům k dispozici lůžka ELEGANZA SMART od firmy LINET, která mají unikátní bezpečnostní koncept postranic zabraňujících pádu pacienta při spánku či manipulaci s ním. Pacient je stále plnohodnotně chráněn před pádem či jiným úrazem (zaklínění, skřípnutí končetin apod.), zároveň má k němu ošetřující personál snadný přístup. Lůžka jsou elektricky polohovatelná, pacientům se s nimi manipuluje velmi snadno a lépe se jim z nich vstává. Léčebna dlouhodobě nemocných pak disponuje novými lůžky značky NOVOS od stejné firmy, která se jednoduše ovládají a polohují pomocí ručního ovladače, jsou pohodlnější – ložná plocha je 4dílná, jejich výškové nastavení je vysoce variabilní. 

Léčebna dlouhodobě nemocných s jednotkami DIOP a DIP

Léčebna dlouhodobě nemocných funguje v naší nemocnici od roku 1982. Svým rozsahem patří mezi největší v ČR, zabírá celý samostatný pavilon a má k dispozici 200 lůžek. Poskytuje komplexní ošetřovatelskou a léčebnou péči dospělým nemocným bez rozdílu věku. Velkou výhodou je blízkost nemocnice, tudíž výborný dosah vyšetření a spolupráce s lékaři všech nemocničních oddělení. Součástí pavilonu je i oddělení DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče) s kapacitou 10 lůžek, které slouží pacientům v těžkém stavu s poruchami vědomí, a také DIP (dlouhodobá intenzivní péče) pro monitorované pacienty v bezvědomí a s poruchami životních funkcí.