Investujeme do nových technologií

Investujeme do nových technologií

Investujeme do nových technologií
23. 5. 2018 | milerova | 2891× přečteno

Privamed otevírá nové pracoviště pro magnetickou rezonanci

V současné době investuje vedení Nemocnice PRIVAMED nemalé finanční prostředky do Radiodiagnostického oddělení. Byl vyměněn skiaskopický přístroj za přístroj pro skiaskopii a skiagrafii Lupinos Drf Max od firmy Siemens, na podzim bylo otevřeno moderní Centrum mamografického screeningu a nyní je zahájen provoz nového pracoviště magnetické rezonance v právě dokončené přístavbě nemocnice.

„Přístavbou dolní budovy Nemocnice Privamed vznikl kromě vlastní vyšetřovny i komfortní prostor nejen pro pacienty, ale i pro obsluhu magnetické rezonance,“ sděluje úvodem MUDr. Miroslav Mach, předseda představenstva společnosti PRIVAMED a.s.   

Postupně vznikají na Oddělení radiagnostiky i další zmodernizovaná pracoviště, kam se sestěhují sonografická pracoviště a vznikne i endosono sálek. Pro lékaře a laboranty oddělení se otevřou i tři denní místnosti s novým sociálním zázemím. 

„Nové pracoviště magnetické rezonance je vybaveno špičkovým přístrojem firmy Siemens s názvem Magnetom Amira 1,5 T a tímto pokračuje i nadále obměna přístrojů oddělení Radiagnostiky výrobky této renomované společnosti. Jejich přístrojová vybavení v oboru zdravotnické diagnostiky dosahují špičkových evropských parametrů a jsme rádi, že je můžeme využívat na našich pracovištích,“ dodává MUDr. Mach.

Nemocnice Privamed připravuje pro letošní rok i další investiční akce. Jednou z nich je i renovace prostoru Oddělení léčebné rehabilitace a jeho doplnění modernějším vybavením. Dále se chystá obměna velké části lůžek na všech stanicích Centra návazné péče. K dispozici zde budou moderní polohovatelná lůžka, což si vyžádá velké investice. Pacientům však toto vybavení přinese větší komfort a personálu umožní kvalitnější péči.

Nezapomíná se také ani na zdánlivé maličkosti, jako je nový orientační systém, který už slouží pacientům v budově CNP(Centrum návazné péče). Během roku se také budou postupně opravovat komunikace uvnitř areálu včetně nového vjezdu s ostrahou, která klientům podá základní informace a nasměruje je na volná místa k parkování.