POLIKLINIKA PRIVAMED

Ministr zdravotnictví si prohlédl i novou polikliniku v Privamedu

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek si v rámci návštěvy Plzeňského kraje dne 17.8.2023 prohlédl mimo jiné i naší soukromou nemocnici Privamed v Kotíkovské ulici v Plzni. Během návštěvy měl možnost diskutovat s primáři, lékaři i vedením nemocnice o problémech týkajících se vývoje zdravotnictví v ČR. Zajímal se například i o problematiku informačních systémů v rámci Privamedu, jejich praktického využívání, slabin i výhod a možnosti zasílání dat mezi nemocnicemi i mimo síť zdravotnických zařízení skupiny Privamed. Prošel si areál nemocnice, se zájmem absolvoval jako zkušený radiolog prohlídku radiodiagnostického oddělení nemocnice Privamed s primářem MUDr. Milanem Novákem a následně i Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie s primářem MUDr. Jindřichem Šeborem. Prohlídku ukončil v přízemí čerstvě otevřené budovy nové moderně vybavené polikliniky, která dosud na Lochotíně chyběla a již nyní přispívá ke zlepšení kvality a dostupnosti zdravotní péče pro naše obyvatele. Návštěva proběhla ve velmi vstřícném a přátelském duchu. Vedení nemocnice ocenilo zájem ministra i o soukromé nemocnice v kraji.

„Jste první ministr zdravotnictví, který naše soukromé zdravotnické zařízení navštívil,“ děkoval při loučení předseda představenstva společnosti Privamed MUDr. Miroslav Mach. Ministr Válek pak kvitoval moderní vybavení nemocnice i informační systém Oddělení klinické biochemie.


Ve středu 7.6. 2023 jsme slavnostně otevřeli novou polikliniku PRIVAMED. Poliklinika se nachází v areálu Nemocnice PRIVAMED v Kotíkovské ulici v Plzni na Lochotíně a je přístavbou ke stávající budově Centra jednodenní chirurgie a ortopedie. Základní kámen stavby byl položen 15.6. 2021. Stavba trvala 2 roky. Moderní budova poskytne pacientům i personálu větší komfort i příjemné prostředí. Do prostor polikliniky přesuneme ambulantní část naší péče, abychom oddělili více lůžková oddělení od ambulantních, a tím lépe ochránili pacienty v případě epidemií jako byl např. covid apod.

Nyní se do budovy polikliniky přestěhovaly tyto ambulance:

 • do 1. patra kardiologie (výhledově i intervenční kardiologie)
 • do 2. patra interní ambulance
  interna - MUDr. Valdmanová, interní ambulance II., interní ambulance III.
  osteologie, denzitometrie
  endokrinologie
  revmatologie
  hematologie
  diabetologie
  obezitologie
 • POZOR - gastroenterologie, psychiatrie a interní ambulance I. - MUDr. Čechura zůstávají zatím stále na svých původních místech
 • do 3. patra se přesunulo také dialyzační centrum - nefrologická ambulance zatím zůstává na svém původním místě
 • do 4. patra praktický a závodní lékař
 • do přízemí lékárna, která si i v nových prostorech zachová bezbariérový přístup

O přesunutí do konkrétních míst vás informujeme také na našem webu u jednotlivých ambulancí nebo prostřednictvím navigace v areálu.
V případě, že se v následujících dnech chystáte na ošetření v těchto ambulancích, informujte se včas na našem webu o konkrétním místě přesunu ambulance do nových prostor v rámci polikliniky.
Děkujeme za pochopení. A věříme, že nová poliklinika vám bude dobře sloužit.

Souhlasím se vším