Další spolupráce

  Projekt BioHema

  Univerzita Karlova v Praze, Lékařská fakulta v Plzni uskutečňuje ve spolupráci s Klatovskou nemocnicí a.s. od 1. 1. 2011 do 31. 12. 2013 projekt BioHema, CZ.1.07/3.2.02/02.0003.

  Projekt  realizovaný v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost je  financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.
  Cílem projektu je vytvořit pět vzdělávacích programů formou e-learningových kurzů v oblasti laboratorní medicíny pro laboranty, zdravotní sestry a porodní asistentky. Vychází z povinnosti celoživotního vzdělávání NLZP (Nelékařský zdravotnický personál) dle zákona č. 96/2004 Sb. Vytvořené vzdělávací programy budou pilotně odzkoušeny.

  Bližší informace o projektu naleznete na internetových stránkách: http://biohema.biochemik.org.  

  Kontaktní osoby: 

  Lékařská fakulta v Plzni

  Ing. Marie Klečková, manager projektu, marie.kleckova@lfp.cuni.cz, tel.: 377 593 478

  Jana Šiková, manager projektu,  jana.sikova@lfp.cuni.cz, tel.: 377 593 484 

  Klatovská nemocnice a.s.

  Ing. Vladimíra Nováčková, administrátor projektu, novackova@nemkt.cz, tel.:376 335 497  

  Linka psychopomoci

  Linka psychopomoci je určena lidem, kteří se nacházejí nejen  v psychické krizi. Poskytuje sociálně právní poradenství, pomůže zorientovat se v  nepříznivé životní situaci. Předá informace týkající se všech aspektů  duševního zdraví a nemoci. Poskytne kontakty na odborníky a zařízení poskytující pomoc v oblasti nejen duševního zdraví z celé České republiky. Linka je určena všem, kteří potřebují poradit, vyslechnout, podpořit. 

  Provozovatelem linky je  Česká asociace pro psychické zdraví – ČAPZ. Organizace dále zřizuje Terapeutickou komunitu Mýto, vydává časopis Esprit. Úzce spolupracuje s Psychoterapeutickým sanatoriem Ondřejov. 

  Linka psychopomoci je v provozu každý pracovní den od 9.00 do 21.00 na čísle 224 214 214 nebo 777 783 146, na e-mailu: psychopomoc@capz.cz, facebooku, či chatu: www.elinka.iporadna.cz. Volajícím jsou k dispozici plně kvalifikovaní konzultanti.

  Pavilon Jednodenní chirurgie

  Pavilon jednodenní chirurgie pacientům nabízí několik odborných ambulancí, 2 operační a 1 zákrokový sál, disponující špičkovým přístrojovým vybavením a moderní klimatizací s laminárním prouděním.

  V pavilonu je k dispozici celkem 16 lůžek na 8 pokojích. Celková podlahová plocha čtyřpodlažního pavilonu je 2 100 m2.

  Na financování výstavby se podařilo získat zčásti dotaci z Evropských fondů  www.europa.eu , zbývající náklady si hradila naše společnost ze svého rozpočtu.