Laboratoře

Laboratorní komplement zahrnuje laboratoře:

Odběry krve (Centrální laboratoř Kotíkovská): PO - PÁ 7:00 - 14:00

Odběrová místa

ON-LINE objednání na OGTT

Laboratoře zajišťují komplexní laboratorní servis se širokým spektrem vyšetření a jsou vybaveny špičkovou přístrojovou technikou, která umožňuje plnou automatizaci provozu. Používáním vyšetřovacích souprav od renomovaných světových výrobců a důslednou aplikací systémů interní i externí kontroly jakosti je zajištěna vysoká kvalita prováděných vyšetření.

Zatímco v roce 1996 služeb laboratoře, kromě Městské nemocnice, využívalo cca 50 externích lékařů, v současnosti laboratoře zpracovávají biologický materiál pro nemocnice v Rokycanech, Domažlicích, Stodě, Nemocnici u Sv. Jiří a dalších pro cca 300 lékařů z okresů Plzeň–město, Plzeň–jih, Rokycany, Domažlice.

Původní nabídku asi 70 testů jsme rozšířili na současných 200. Vzhledem k nepřetržitému provozu je zajištěn příjem a následné zpracování materiálu 24 hodin denně, statimové výsledky jsou ihned po zpracování hlášeny telefonicky. 

Spolupracujícím lékařům laboratoře bezplatně dodávají jednorázový odběrový materiál, žádanky a zdarma zajišťují svoz materiálu.

Laboratoře mají zřízenu bezplatnou telefonní linku pro hlášení výsledků 800 900 365 (nonstop) .

Na požádání je možné výsledky zasílat v elektronické podobě e-mailem, což umožňuje lékařům import dat do jejich informačního systému.


 

Laboratoře v Privamedu v nových prostorách

Na podzim roku 2017 došlo v Nemocnici Privamed k přestěhování biochemických a mikrobiologických laboratoří do nových prostor přístavby této nemocnice. Tento přesun umožní modernizaci konsolidované laboratoře, což znamená výrazné zkvalitnění a zrychlení zpracovávání vzorků z více odborností.

Více informací ZDE.